ارزش کلان داده در تحقیق و توسعه

0

تحقیق و توسعه همیشه یک بخش اساسی از توسعه محصول جدید بوده است. شرکت ها با هدف توسعه بهترین محصولات در انتهای تحقیق و توسعه، به گونه ای که بتوانند آن ها را به خط انتهای اجرا اضافه کنند، هستند. اینجا صحبت درباره این است که چگونه کلان داده می تواند به زنجیره R&D سنتی ارزش اضافه کند. کاربرد کلان داده تاثیر بزرگی بر بازاریابی و فروش سازمان ها داشته و هم اکنون استفاده کاربردی از آن، همانطور که برخی کسب و کار ها مشکلاتی در حوزه کاری خود به دلیل تحقیق و تحلیل نادرست مشکلات تجربه می کنند، به سمت R&D در حال حرکت است. در این مقاله ما توضیح می دهیم چرا کلان داده در تحقیق و توسعه مهم است؟ و چگونه می تواند از طریق بینش های ناشی از داده روی عملیات تاثیر گذار باشد.

«داده ها خام هستند، ارزش پذیرند، اما اگر پالایش نشوند، نمی توان از ارزش واقعی داده استفاده کرد». همانگونه که در این نقل قول[1] اشاره شده است، ارزش واقعی تنها هنگامی قابل دستیابی است که یک صنعت بینش های مشتق شده را بکار بگیرد. پیشرفت تکاملی داده در هر زمینه ای، در حال تولید حجم زیادی از داده است که باید تحلیل شود. درک این حجم، تنوع، دقت و صحت داده با استفاده از ابزارهای آماری یک وظیفه سنگین برای تیم R&D در ساخت یک راهبرد مشتق شده از داده است.

کلان داده در تحقیق و توسعه تاثیر وسیع تری روی این مطلب دارد که چگونه امروز داده توسط R&D مورد بهره برداری قرار می گیرد.

صنایعی در تحقیقات تولید، داروسازی، سلامتی، فضا و غیره ، عمدتا متکی بر دپارتمان R&D برای توسعه محصولات یا خدمات جدید هستند و اهرم قرار دادن ابزارهای کلان داده می تواند در زمان و هزینه که بزرگترین نگرانی برای این کسب و کار ها در انجام تحقیق و توسعه است، صرفه جویی کند. راهبردهای اتخاذ شده با استفاده از کلان داده در R&D می تواند نتایجی با نهایت دقت ارائه دهد و کارهای تکراری را کاهش دهد. راهبردهای اتخاذ شده کسب و کار با استفاده از بینش های تولید شده از کلان داده به بقا در یک محیط بازار رقابتی کمک می کند. کلان داده می تواند دپارتمان های R&D موجود و جدیداً شکل گرفته را در هر صنعتی مورد سنجش، اکتشاف و پرورش قرار دهد.

منبع:                                                                                https://soulpageit.com/the-value-of-big-data-in-research-development/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *